Forum www.forumezoteryczne.xup.pl Strona Główna
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Anioły Karmy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.forumezoteryczne.xup.pl Strona Główna -> Przesłania anielskie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wrusz

PostWysłany: Pon Wrz 27, 2010 8:31 pm    Temat postu: Anioły Karmy Odpowiedz z cytatem

tekst z Gwiazdy Klepiom
wszystkie karty:http://4taroty.pl/pdf/karma.pdf

Wróżenie z kart anielskich.

Rozpoczynamy dzisiaj nowy kurs
- wróżenie z kart anielskich.
Nauczymy się nie tylko, jak rozumieć
wróżbę, ale także, jak rozmawiać
z aniołami, jak je wzywać i jak otaczać się
ich energią. Jest to konieczne,
gdyż ta wróżba różni się od innych tym,
że za jej pomocą możemy aktywnie
wpływać na nasze życie.
Zaczynamy od bloku pierwszego, do którego należą cztery Archanioły. Mają one ogromny wpływ na nasze życie i znajdują się w stałym kontakcie z Boską energią. Są filtrem Boskiego światła, rozlewającego się na po-zostałe hierarchie, grupy anielskie.

Są dni, kiedy czujemy się samotni, zagubieni, bezradni. Sądzimy, że nikogo nie obchodzimy... Właśnie wtedy jest najlepszy moment, aby przypomnieć sobie o naszych najwierniejszych sojusznikach - o aniołach! Kto jednak dziś o nich pamięta? Ba, doszło do tego, że to one mogą się czuć opuszczone i zapomniane przez ludzi, a przecież zostały powołane, aby towarzyszyć nam w życiu.

W Księstwie Andory w Pirenejach odbyło się ostatnio spotkanie angelologów, czyli znawców i badaczy spraw anielskich, oraz osób, które doświadczyły pomo¬cy aniołów. Przedsiębiorcy, lekarze, sekretarki, dyrekto¬rzy opowiadali, jak to w dramatycznych chwilach zwra¬cali się do anioła stróża z prośbą o pomoc i jak dzięki temu udawało im się wychodzić cało z opresji - choć zakrawało to na cud.
Przypomnijmy sobie, jak wielkie są możliwości anio¬łów, istot stworzonych przez Boga jako Jego posłańcy i pomocnicy w dziele Stworzenia. Wiedza o tym, jakie mają wobec nas obowiązki, powinna podziałać krze¬piąco na każdą zgnębioną duszę.
Trzy hierarchie
Teolog z VI w., Dionizy Aeropagita, ustalił, że anioły są podzielone na hierarchie.
♦ Pierwsza Hierarchia kontroluje porządek wszech¬świata. Należą do niej anioły najwyższe, Serafiny, któ¬rych misją jest głoszenie chwaty Pana, następnie Che¬rubiny, strażnicy dzieł bożych, świątyń, wiedzy i rozwo¬ju duchowego, które światłem duchowym napełniają kosmos, oraz Trony, zapisujące ludzkie czyny.
♦ Do Drugiej Hierarchii należą Państwa, czyli anio¬ły przebywające na granicy tego, co skończone i nie-skończone. Rządzą one domeną świadomości tak po-
NASI NAJWIERNIEJSI SOJUSZNICY
szerzonej, iż udźwignąć ją mogą tylko one. Kolejny za¬kon, czyli chór, to Księstwa, bytujące w najwyższym świetle ezoterycznym, pomagające ludziom w plano¬waniu i realizowaniu ich pragnień. I wreszcie zakon Zwierzchności, strzegący planet, porządku i równowa¬gi między materią a duchem.
♦ Trzecia Hierarchia chroni i prowadzi ludzkość po¬przez historię, a także zanosi jej prośby do Boga. Czuwa nad działaniami królów i przywódców. Do tej hierarchii należą Archanioły, byty duchowe o wielkiej mocy, które prowadzą grupy osób i wojsk, dowodzą anielskimi za¬stępami i pracują nad wypełnianiem słowa bożego.
jak się z nimi kontaktować
Aby skutecznie kontaktować się z aniołami, trzeba rozu¬mieć, kim są. A są istotami świetlistymi, eterycznymi, bez¬płciowymi. Normalnie niewidoczne, czasem, aby wyko¬nać jakieś zadanie, przyjmują postać ludzką o młodym i przyjemnym wyglądzie. Przypisujemy im wielkie skrzy¬dła i aureolę nad głową. W praktyce, jak twierdzi hiszpań¬ska angelolog Nuria Lopez: „Bardzo trudno je zobaczyć, choć pozwalają odczuć swoją energię. Udaje się to dzie¬ciom, które mają właściwe nastawienie mentalne oraz wi¬bracje bliskie bardzo wysokim wibracjom aniołów".
Uczestnicy spotkania w Księstwie Andory opowiada¬li o tym, ze wszystko w ich życiu zaczęło się zmieniać, odkąd zbudowali w domu ołtarzyki, przy których roz¬mawiają z aniołami. Umieszczają w nich kwiaty, welo¬ny, figurki skrzydlatych istot. Twierdzili także, że odkąd przestali zamartwiać się codziennymi problemami, ży-
wiąc pewność, że anioły zawsze wskażą im rozwiąza¬nie, istotnie wszystko rozwiązuje się „samo".
W jaki sposób nam pomagają
W kontaktach z aniołami podstawowym warunkiem jest unikanie niskich wibracji, jakie wiążą się z gniewem, nienawiścią, zazdrością i poczuciem krzywdy. Kluczo¬wy jest jest spokój duszy i ufność.
Działanie aniołów przejawia się w snach, w pomy¬słach, nagłych olśnieniach, przypomnieniach, szczęśli¬wych zbiegach okoliczności, cudownych rozwiąza¬niach, w przypływach zaufania do samego siebie, na¬głych impulsach, które każą nam zmienić kierunek działania, podjąć decyzję lub po prostu się uspokoić.
Anioły przekazują informacje i myśli o miłości nasze¬mu wyższemu Ja, inspirują ras i prowadzą ku naszemu naturalnemu stanowi, jakim winno być szczęście, zaba¬wa i piękno, podobnie jak to ma miejsce w świecie, w którym one żyją. Jak zapewniają angelolodzy, mają duże poczucie humoru, uwielbiają sztukę i muzykę. In-spirują literatów, poetów i malarzy.
Według Glorii Alonso, ostatnio nasiliły działalność, próbując dać nam nadzieję w tej trudnej epoce zagrożo¬nej upadkiem ludzkości: „Mój anioł powiedział mi, że ich misją jest przypomnienie ludziom, kim naprawdę są, aby odkryli na nowo swoją boskość".

Wróżebne rozkłady:
PIRAMIDA
W 34 odcinkach kursu poznawaliśmy znaczenie 32 kart anielskich oraz różnego rodzaju sposoby kontaktowania się z Boskimi posłańcami. Kolej na poznanie sposobu wróżenia z kart. W tym odcinku podam rozkład piramidy.
Zanim zaczniemy wróżyć, musimy się wyciszyć, zapa¬lić świeczkę. Kilka głębokich oddechów i możemy za-czynać,
1. Karty potasuj, przełóż lewą ręką na pół i połącz je tak, aby część z nich była w pozycji odwróconej (jedną połówkę połóż na drugiej „do góry nogami").
2. Ponownie potasuj talię i wylosuj z niej 15 kart.
4. Karty ułóż w pięciopoziomową piramidę (według załączonego schematu).
/ Pierwszy poziom - karty od 1 do 5 - to Uczucia;
/ Drugi poziom - karty od 6 do 9 - to Praca;
/ Trzeci poziom - karty od 10 do 12 - to Finanse;
/ Czwarty poziom - karty 13 i 14 - to Przyszłość;
/ Piąty poziom - karta 15 - to Warunek Osiągnięcia
Sukcesu.
Układ kart trzeba teraz zinterpretować - jak to zrobić, pokażę na przykładowym rozktadzie.
♦ W pierwszym rzędzie (Sfera Uczuć) mamy karty Mitzraela, Jeliela, Nathaniela, Sachiela i Zadkiela (w po¬zycji odwróconej).
Karta Nathaniela znajduje się na trzeciej pozycji (w środku) - jest to karta bardzo ważna, ponieważ
oznacza pomoc, jaką otrzymamy w osiągnięciu tego, czego pragniemy w sferze uczuć. W tym przypadku Nathaniel, który jest Aniołem Przyjaźni, obdarzy nas ra¬dością posiadania szczerych i oddanych przyjaciół. Mitzrael - Anioł Związków pełnych pasji - mówi o chę¬ci przeżycia wspaniałej, pełnej uniesień miłości; Jeliel jest natomiast opiekunem wszelkich związków, w tym
i relacji rodzinnych. Obecność obu tych aniołów wska¬zuje na to, że w obecnym momencie w naszym życiu istnieje głębokie uczucie, opierające się nie tylko na pociągu fizycznym, ale i na głębokiej przyjaźni.
Na pozycji czwartej i piątej znajdują się anioły zwia¬stujące przyszłość w sferze uczuć. W tym wypadku są to: Sachiel - Anioł Obfitości, i Zadkiel - Anioł Pokory i Skromności. Sachiel przepowiada harmonię i stałość obecnego uczucia (związku), ale Zadkiel, znajdujący się w pozycji odwróconej, przestrzega przed możliwo¬ścią przelotnych burz, zawirowań w związku, spowodo¬wanych najprawdopodobniej przez działanie zawist¬nych osób. Radzi spojrzeć na wszystko „z boku" i nie podejmować pochopnych decyzji.
♦ Drugi rząd w układzie dotyczy spraw zawodowych. W naszym przykładowym rozkładzie mamy tu Anioła Słońca - Mahasiaha, oraz trzy Anioły Światła: Jezalela -Anioła Pokoju, mówiącego o ogromnym znaczeniu po-koju i opanowania; Remiela - Anioła Współczucia (w pozycji odwróconej), który przestrzega przed bra¬kiem elastyczności naszych poglądów i uskarżaniem się na sytuację, którą najprawdopodobniej sami spowo-dowaliśmy. Ostrzega nas także przed utrzymującym się stresem. Za Remielem pojawia się Ariel - Anioł Wolno-ści, uwalniający od istniejących ograniczeń w sferze za¬wodowej i dający swobodę działania.
Wszystkie karty, ogólnie, przepowiadają sukces za¬wodowy, satysfakcję osobistą. Anioł Mahasiah zapew¬nia dodatkowo awans. ■
♦ Trzeci rząd mówi o finansach. Znajdują się tu dwa Anioły Miłości: Raziel - Anioł Miłości Rodzinnej, który w tym wypadku gwarantuje oparcie i poczucie bezpie¬czeństwa w rodzinie oraz dobrą intuicję w podejmowa¬niu ważnych decyzji, w tym i finansowych. Elemiah - Anioł Czystej Miłości, zapewnia wyjście obronną ręką z ograniczeń finansowych (jeżeli takie są). Obydwa Anio¬ły mówią o poprawie warunków finansowych. Vehuiah -Anioł identyfikujący się z energią Marsa, przepowiada okres wytężonej pracy, uwieńczony sukcesem finanso-wym, pokonanie przelotnych problemów dzięki odwa¬dze i determinacji w działaniu oraz oparciu w bliskich.
♦ Czwarty rząd to Przyszłość. Archanioł Gabriel, ja¬ko Zwiastun Dobrych Nowin, i Jabamiah - Anioł Świa¬tła i Urodzaju, zapowiadają wspaniałą przyszłość we wszystkich sferach naszego życia oraz opiekę Mocy Wszechświata.
♦ Piąty rząd to Warunek Osiągnięcia Sukcesu. W naszym układzie pojawiła się karta Metatrona, Anio¬ła Harmonii, który patronuje Aniołom Światła. Jego obecność zapewnia otwarcie drzwi do sukcesu, nie¬zwykłe zdarzenia, ale warunkiem osiągnięcia tego suk¬cesu jest uzyskanie i utrzymanie równowagi z sobą sa¬mym i otaczającym nas światem oraz otworzenie się na kontakt z Wyższą Mądrością i nie stawianie rzeczy materialnych, które są nietrwałe, ponad świat Ducha, który jest nieskończenie bogaty.

Rozkłady wróżebne:
SKRZYDŁA ANIOŁA
To już ostatni odcinek naszego kursu wróżenia z kart anielskich. Dziś przedstawię rozkład, który pomoże Warn podejmować nawet najtrudniejsze decyzje w sytu¬acjach, kiedy naprawdę Bóg jeden wie, co robić.
Zanim zaczniemy wróżyć, musimy się wyciszyć, zapa¬lić świeczkę. Kilka głębokich oddechów i możemy za-czynać.
1. Karty potasuj, przełóż lewą ręką na pół i połącz je itak, aby część z nich była w pozycji odwróconej (jedną 'połówkę połóż na drugiej „do góry nogami").
2. Karty rozłóż przed sobą na 4 kupki, tak jakbyś je rozdawała czterem graczom. W każdej kupce będzie po 8 kart.
3. Teraz odkryj pierwsze karty z każdej kupki i ułóż je przed sobą.
4. Resztę kart zbierz razem, ponownie potasuj i roz¬łóż w formie wachlarza, koszulkami do góry. Z tego wa-chlarza wylosuj jedną kartę i ułóż ją pośrodku nad rzę¬dem kart 1,2, 3,4.
Karty 1,2,3,4 -to skrzydła Anioła, a karta 5 - to jego głowa.
Karta 1 - mówi o tym, czego nam brakuje; Karta 2 - mówi o tym, jak powinniśmy się zachować; Karta 3 - mówi o tym, czego powinno się unikać; Karta 4 - mówi o możliwym ryzyku, jakie trzeba podjąć; Karta 5 - mówi o atutach, jakie posiadamy, aby od¬nieść sukces.
Interpretacja każdej karty zależy od charakteru zada¬nego pytania.
Przykładowa interpretacja
Przypuśćmy, że chcemy wiedzieć, jak zachować się w sytuacji powstałej na skutek działania osoby, która okazuje nam przyjaźń, ale za naszymi plecami intryguje. W przykładowym rozkładzie karty 1 i 2 to Metatron i Haziel. Metatron mówi o braku harmonii i trudnościach w jej uzyskaniu, a Haziel udziela rady, by nie przecią¬gać struny, bo ta może pęknąć. Obydwaj radzą ostroż¬ność, przeanalizowanie sytuacji i niepodejmowanie po-chopnych decyzji.
Karta 3 to Jelaliel, który radzi zwrócić uwagę na po¬zory, które mogą nie być zgodne z rzeczywistością; kar¬ta 4 - to Achaiah, który jako możliwe ryzyko wskazuje na pośpiech. Ponownie chodzi tu o wyważone działanie.
Natomiast karta 5 to Jabamiah. Mówi o tym, że atu¬tem ułatwiającym zwycięstwo jest posiadanie własnej opinii, zdania, kierowanie się własną intuicją i niepole-ganie wyłącznie na opinii innych.
To wszystko. Dziękuję Warn, drodzy Czytelnicy, za wspólnie spędzone miesiące i życzę owocnej współpracy z energiami anielskimi.

ANIELSKI
rytuał pracy
Żyjemy w takich czasach, kiedy brak pracy lub widmo jej utraty są na porządku dziennym. Pozbawia nas to poczucia bezpieczeństwa, zaniża poczucie własnej wartości, a w rezultacie stresuje. Z kolei stres, gdy ży¬jemy w nim dłuższy czas, może doprowadzić do depre¬sji, choroby i problemów osobistych.
Rytuał, który chcę zaproponować, jest dla tych, którzy nie mają żadnej pracy lub chcą znaleźć lepsze zajęcie, pozwalające na rozwój ich możliwości i talentów. Rytu¬ał jest prosty i skuteczny - pamiętaj, że będziesz zwra¬cać się do Aniołów, a one zawsze nas wysłuchują.
1. Na odprawienie rytuału wybierz czas, gdy nikt Ci nie będzie przeszkadzał przez godzinę. Rozluźnij się, oczyść umysł z negatywnych myśli. Pomocne w tym będzie kon¬centrowanie się na głębokich oddechach. Możesz liczyć - wdech do czterech, wydech do czterech. Obserwuj, jak powietrze krąży w Twoim ciele - wdychasz srebrzystą energię, a wydychasz ciemną, pełną zanieczyszczeń.
2. Przywołaj swojego Anioła Stróża (nie martw się, jeśli nie znasz jego imienia - wystarczy gdy zawołasz „mój Aniele Stróżu") i poproś o opiekę i prowadzenie. Z góry mu za to podziękuj.
3. Na czystym obrusie lub serwetce postaw obra¬zek Archanioła Michała, jedną białą świecę, jedno ka¬dzidełko sandałowe, o zapachu mirry lub róży (do wy¬boru) oraz połóż nowy klucz, nigdy nie używany (moż¬na go kupić w punkcie dorabiania kluczy).
4. Obok, na talerzyku, połóż cukierki i ciasteczka, którymi potem możesz obdarować innych.
5. Jeśli chcesz, możesz włączyć cichą, relaksującą muzykę.
6. Zapal świecę i kadzidełko. Nad stolikiem trzymaj dłonie (jakbyś błogosławił/a przedmioty) i powiedz:
Wierzę w moc Aniołów, które pomogą mi w znalezie¬niu dobrej pracy, pozwalającej mi na rozwój moich zdol-ności, i nauczą mnie umiejętnego korzystania z tej po¬prawy losu wraz z moimi bliskimi, w spokoju i szczęściu.
Ja.....(Twoje imięj, wzywam Cię, mój Aniele Stróżu,
ażebyś byl przy mnie i ochraniał mnie podczas poszu¬kiwania pracy. Niech spłynie na mnie Twoje Dobro¬czynne Światło. Ja.... (imię), wzywam Was, Mumiahu, Lehaelu, Achaiahu i Cahetelu i Ciebie, mój Aniele Stró¬żu, abyście zamanifestowali swą obecność w moim ży¬ciu, i abym mogła/mógf już odczuć Waszą dobroczyn¬ną energię niosącą obfitość. Dziękuję Warn za to.
Dzisiaj Was potrzebuję, potrzebują Was również moi bliscy i wierzę, że Wasza obecność już zmienia na lep¬sze moje życie.
Dziękuję Warn za pomoc w znalezieniu dobrej pra¬cy. Pomoże mi to być oparciem dla bliskich, dając nam stabilność i spokój, pozwalając korzystać z dóbr du¬chowych, jakie już posiadam. Obdarzcie mnie, a ja bę¬dą pomocą potrzebującym.
Teraz mam klucz do nowej pracy. Pieczętuję moje słowa Anielskimi słowami „ATRAIAURUM" i dziękuję Warn, że obdarzacie mnie kluczem nowej pracy.
7. Świece i kadzidełko mają dopalić się do końca. Teraz, przez siedem kolejnych dni codziennie rano po¬wtarzaj po 7 razy: Mam klucz do nowej, wspaniałej pra¬cy, gdzie jestem szanowana/y i czuję się dobrze. Dla dobra wszystkich.
8. Po siedmiu dniach weź ze stolika klucz i zawsze noś go przy sobie. Pamiętaj, aby pomóc Aniołom - szu¬kaj aktywnie pracy, a one pomogą Ci ją zdobyć.
Jeżeli rytuał był wykonywany dla innej osoby, w miej¬sce Twojego imienia wymawiaj imię tej osoby, wzywaj jej Anioła Stróża, a po zakończeniu rytuału, po upływie siedmiu dni, przekaż jej klucz.
Te rytuały pomogą nam w pracy z Archaniotami, w na-pym rozwoju duchowym, spełnieniu marzeń, realizacji naszych zadań na Ziemi. Ćwiczenia są proste, skutecz¬ne i będziemy je wykonywać pod przewodnictwem Ar-chaniołów, z których każdy będzie mógł być przywoły¬wany w konkretnej sytuacji czy potrzebie.
Tęcza kosmicznych energii
W kosmosie istnieje siedem potężnych energii, posia¬dających określony kolor (częstotliwość). Każda z nich ma określone właściwości fizyczne, uwarunkowuje określone emocje, kontroluje naszą gospodarkę ener¬getyczną, wzmacnia lub osłabia nasze wady i zalety.
Każdy z nas rodzi się i żyje pod wpływem określone¬go koloru energii (mówi o tym Numerologia Tantryczna). Skąd możemy wiedzieć, jaki to kolor? Prawdopodobnie ten, do którego czujemy szczególne upodobanie. Nie oznacza to jednak, że funkcjonujemy tylko i wyłącznie w obszarze tej energii. Każdy człowiek może przemiesz-czać się w inne obszary i korzystać z ich dobrodziejstw.
Metafizycy twierdzą, ze niezależnie od naszej orien¬tacji religijnej znajdujemy się w ścisłej łączności z Bogiem, i dzięki temu możemy realizować nasze marze¬nia. Nie jesteśmy Bogiem, ale jesteśmy częścią jego energii. Dzięki naszej łączności z tym, co boskie, mo¬żemy używać naszego umysłu, aby stać się Jednością z Nim. Przejawia się to w tym, że to, co myślimy, zama¬nifestuje się - w ten czy w inny sposób - w naszym ży¬ciu. A ponieważ mamy wolną wolę, możemy wybrać, czy będzie to z korzyścią dla nas. Jeżeli będziemy my¬śleć negatywnie, nasza podświadomość „zatroszczy się" o to, aby rezultaty tego myślenia również były ne¬gatywne. Jeżeli nasze myśli i uczucia będą pozytywne, spowodujemy ciąg wydarzeń pomagający osiągnąć to, czego pragniemy.
Nie musimy składać Bogu szczególnych obietnic, prosząc go o pomoc. Wystarczy czysta intencja („nigdy nie szkodzić") i przywołanie jednej z Siedmiu Energii. I On odpowie, ponieważ prośba powoduje odpowiedź.
Bóg jest Duchem, jest Światłem - i jako Światło posia¬da siedem określonych wibracji-kolorów: niebieski, żół¬ty, różowy, biały, ztoto-rubinowy (ciemny pomarańcz) i fioletowy. Każdy kolor posiada swą charakterystykę i znajduje się pod władaniem jednego z Archaniołów.
Ceremonia przywołania określonego koloru Energii, a tym samym określonego Archanioła, powinna odbywać się według schematu:
1. Zastanów się, komu chcesz pomóc (możesz to zastosować również wobec siebie samego) i dlacze¬go, w jakim celu. Wybierz określony kolor. Usiądź.
2. Zamknij oczy, odpręż się. Dłonie, skierowane wewnętrzną stroną ku górze, oprzyj na kolanach.
3. Wyobraź sobie tę osobę. Jeżeli jesteś nią Ty sam/a, spójrz na siebie tak, jakby Twoja postać odbi¬jała się w lustrze (jeśli masz problemy z wizualizacją, możesz usiąść naprzeciwko lustra). Zatrzymaj się na każdym szczególe. Nie spiesz się.
4. Teraz prześlij tej osobie (lub sobie) wybrany ko¬lor energii (światła) i otocz nim ją (lub siebie).
5. Wezwij Archanioła-opiekuna danej energii, aby ochraniał Twoją prośbę.
6. Na zakończenie powtórz następującą afirma-cję: (Imię osoby) już znajduje się pod wpływem ener¬gii... (kolor) światła, aby... (tu wymień prośbę). Dzię¬kuję Ci Boże za zrealizowanie mej prośby.
ENERGIARÓŻOWEGOŚWIATŁA
Patronuje jej Archanioł Chamuel, obdarzający siłą woli, odwagą, ochroną w niebezpieczeństwie, zwycięstwem, dobroby¬tem oraz miłością i harmo¬nią w życiu osobistym. Rozwija w swoich podopiecznych tolerancję, mi¬łość Boską, wrażliwość na piękno.
ENERGIANIEBIESKIEGOŚWIATŁA
Patronuje jej Archanioł Michał. Wzy¬wamy go, prosząc o opiekę, ochro¬nę. Jest on energią reprezentującą Wolę Boga. Obdarza Silną Wolą, Wiarą, Spokojem, Szczęściem i Równowagą. Rozwija naszą pew¬ność siebie, siłę, inicjatywę.
ENERGIAZIELONEGOŚWIATŁA
Patronuje jej Archanioł Rafał, zdolny uleczyć każdą chorobę fizyczną lub umysłową. Jego cechą jest również Prawda. Wzywa się go w obliczu jakiej¬kolwiek choroby (mogą to być też „chore" sytuacje, związki) oraz odkry-cia ukrytej prawdy.
ENERGIA ŻÓŁTEGO ŚWIATŁA
Patronuje jej Ar¬chanioł Jofiel, bę¬dący Archaniołem Oświecenia, Inteli¬gencji. Uczy, jak uze¬wnętrznić energię we¬wnętrznego światła, pomaga w przyswajaniu wiedzy. Jego cechy to: inteligencja, wiedza, oświecenie. Możemy go prosić o intuicję i siłę umysłu.
ENERGIA FIOLETOWEGOŚWIATŁA
Patronuje jej Archanioł Zadkiel, uważany za Archanioła bogactwa, szczęścia, charytatywności, ja¬sności i spokoju umysłu. Jego ob¬szary działania to: współczucie, przemiana (transmutacja) karmy,
ENERGIA BIAŁEGO ŚWIATŁA
uwolnienie, przebaczenie, ostroż¬ność. Przywołuje się go przede wszystkim w celu oczyszczenia z negatywnej karmy siebie, sytu¬acji, zdarzeń.
Nie możemy „zdjąć" z nikogo jego negatywnej karmy, tak jak nie mo¬żemy za nikogo przeżyć jego ży-
cia. Jeżeli chcemy komuś pomóc w zrozumieniu jego karmy i sytu¬acji, jakie ona stwarza w jego ży¬ciu, możemy otoczyć tę osobę fio¬letowym płomieniem, prosząc, aby zrozumiała sens Swojego ży¬cia. Tylko tyle możemy zrobić, al¬bo aż tyle.
Patronuje jej Archanioł Gabriel, zwia¬stun dobrych nowin. Jest on również „szefem" wszystkich Archaniołów Stróżów. Jego przymioty to Czystość, Zmartwychwstanie (Odrodzenie). Wzywa się go w celu przedłużenia ży-cia, rozjaśnienia tego, co zawiłe.
ENERGIAZŁOTO-RUBINOWEGOŚWIATŁA
Patronuje jej Archanioł Uriel, Anioł Skru¬chy. Jego cechy to: Pokój, Laska. Za¬pewnia zaspokojenie potrzeb material¬nych. Rozwija cierpliwość, opanowanie. Wzywa się go w momentach depresji i jej zwalczania, w potrzebie uzyskania spokoju w trudnej sytuacji materialnej.

Siedem Aniołów Cnót:
ZADKIEL
Jest Aniołem Skromności i Karmy. Jego imię oznacza: „Sprawiedliwość Boską". Ten, kto wyciągnie jego kartę, może uważać się za wybrańca losu. Jego obecność zapewnia poważanie, podziw oraz przyjaźń wielu osób.
Archanioł Zadkiel (tożsamy z Zacharielem) jest aniotem kabalistycznego Drzewa Życia. Według tej nauki należy do sfery Jowisza, królestwa laski i miłosierdzia. Według teozofii natomiast jest też archaniołem siódmego fioleto¬wego promienia, patronuje przemianie i karmie.

Sens wróżebny karty
Możliwe, że w Twoim życiu pojawił się teraz dawno skrywany ból i smutek. Nie uciekaj od nich, przeanali¬zuj je i jeżeli jest to konieczne, poproś o pomoc. Mo¬żesz teraz zmienić totalnie swoje życie i korzystać z wolności danej Ci od Boga. Urosną Ci skrzydła i ob¬serwując świat z góry, ujrzysz wszystko w innym świe¬tle. Energia Zadkiela pomoże Ci przezwyciężyć lęk, przywróci Ci wiarę w samego siebie i ukaże drogę, któ¬rą powinieneś/powinnaś podążać.
Pozycja odwrócona: przyszedł czas, abyś przyj¬rzał/a się swojej dumie. Czy nie jest zbyt wielka? Może właśnie ona przeszkadza w tym, by ktoś Cię pokochał? Karta w tej pozycji mówi również, że musisz zaakcep¬tować to, że Twoim prawdziwym celem jest przeżyć obecną inkarnację ziemską tak, aby móc rozwiązać określone sytuacje, nie dokończone w poprzednich wcieleniach. Kiedy dotrzesz do przyczyn Twoich pro-
blemów, uwolnisz się od nich i zrozumiesz, że proble¬my właściwie nie istnieją, że są tylko cieniami przeszło¬ści, stworzonymi przez Ciebie samego. Nie mają one racji bytu i może usunąć je Twoje wewnętrzne światło.
Rytuały anielskie
Zrozumienie własnej karmy nie jest łatwe, ale możliwe. Za¬dkiel pomoże Ci w tym, ale tylko wtedy, kiedy poprosisz o pomoc.
Proponuję tu ćwiczenie z fioletową energią Zadkiela, którą przesyłamy do wszystkich zewnętrznych i we-wnętrznych przeszkód, które nie pozwalają nam być szczęśliwymi i wolnymi w Bogu.
Zwizualizuj Archanioła Zadkiela i Jego Anioły, kieru¬jących fioletowe światło do wszystkich komórek Twego ciała oraz do sytuacji, która jest istotą tej wizualizacji. Wyobraź sobie fioletowy płomień jako gigantyczną gąbkę ścierającą wszelki ból, cierpienie, ograniczenie.
Powtórz 3 razy:
Jam Jest Fioletowym Płomieniem i tylko przeć Świa¬tłem Boskim chylę czoła;
Jam Jest Fioletowym Płomieniem wszechmocnej si¬ły Wszechświata;
Jam Jest Fioletowym Płomieniem Światła Bożego nieustannie świecącym;
Jam Jest Świętą Mocą Boga uwalniającą wszelkie ograniczenia.
Można prosić Archanioła Zadkiela i jego Anioły, aby skierowały wiązkę fioletowego płomienia na wszystko, co robimy, abyśmy go zawsze czuli.
Jeśli to ćwiczenie będziemy wykonywać 3 razy dzien¬nie po 15 minut, to po kilku tygodniach nasze życie od-mieni się. Poczujemy się bardzo lekko, nasz umysł bę¬dzie jasny, zaczniemy odnosić sukcesy w życiu.
Nasz kurs zbliża się do końca. Karta Zadkiela jest ostatnią omówioną kartą talii Aniołów Karmicznych. Za tydzień przedstawię pierwszy z dwóch rozkładów wróżebnych - Anielską Piramidę.

Siedem Aniołów Cnót:
UZZIEL
To Anioł Wiary. Uzziel znaczy: siła Boga. Energia tego anioła przejawia się jako najwyższy Boski dar - potęga wiary w naszym życiu.
W apokryficznej Księdze Aniota Raziela, Uzziel jest przedstawiany jako jeden z siedmiu wyniesionych anio¬łów stojących przed tronem Boga.
Uzziel jest aniotem szeroko pojętej Wierności: oso¬bom, zasadom, ideałom. Jest także znany jako aniot li¬tości, który działa pod przewodnictwem Metatrona. Kiedy prosisz Uzziela, by obdarzył Cię łaską wiary, Twój rozwój duchowy gwałtownie przyspiesza, a w ser¬cu pojawia się spokój. Anioł ten pragnie rozpalić w nas Cnoty Miłości, Oddania i Wdzięczności.
Sens wróżebny karty
Jego pojawienie się w rozkładzie oznacza wzmocnie¬nie wiary w słuszność Twojego postępowania; oznacza
postęp w Twoim rozwoju duchowym i pokój, który prze¬pełni Twoje serce.
Pozycja odwrócona: Bądź ostrożny i nie ufaj zbytnio tym, którzy stale zapewniają Cię o swojej lojalności. Nie oznacza to, że nie możesz ufać nikomu, ale analizuj „na zimno" wszelkie przejawy zbytniego akcentowania wierności.

Siedem Aniołów Cnót:
ASSALIAH
Należy do Chóru Cnót. Jego imię oznacza „Bóg Sprawiedliwy, Ukazujący Prawdę". Opiekuje się urodzonymi między 13 a 17 listopada.
Assaliah jest Aniołem Odwagi - pomaga odnaleźć ją tak na poziomie moralnym, jak i materialnym. Swoim podopiecznym rozjaśnia myśli, obdarza ich logicznym myśleniem, wspaniałą pamięcią. Wątpiących napełnia wiarą. Uczy medytowania i modlitwy, a także realizowa¬nia pozytywnych pragnień.
Gdy Go o to poprosisz, pomoże Ci odnaleźć zagu¬bione rzeczy, pomaga też w odszukiwaniu zaginionych ludzi.
Do Assaliaha odmawiamy psalm 34.
Sens wróżebny karty
To, co zgubiłeś, utraciłeś (wiara, uczucia, wspomnie¬nia), powróci do Ciebie. Jeśli szukasz czegoś (kogoś),
teraz to znajdziesz. Karta mówi również o możliwości osiągnięcia sukcesu finansowego i zawodowego.
Pozycja odwrócona: karta ostrzega przed trudno¬ściami, których pokonanie będzie trudniejsze, niż to przewidywałeś/aś. Nie oznacza to jednak, że trzeba za¬łamywać ręce. Poproś Assaliaha o odwagę, rozwagę i cierpliwość, a osiągniesz cel.

Siedem Aniołów Cnót:
CHAVAKIAN
Należy do Chóru Mocy. Jego imię
oznacza „Bóg Obdarzający Radością".
Jest Aniołem Dobroci i Zrozumienia.
TakjakiHaziel
ustanawia zgodę i pojednanie.
Aniot Chavakian uczy, że przyszliśmy na świat, aby da¬wać pokój, harmonię i miłość. Opanujmy nasze „ego", bądźmy bardziej wyrozumiali i szczodrzy. Nauczmy się dawać, a wtedy zaczniemy otrzymywać. Kiedy nastąpi w nas wewnętrzna przemiana, wtedy w naszym życiu zapanuje harmonia i radość. Do Chavakiana odmawiamy psalm 46. •
Sens wróżebny karty:
Zapowiada pogodzenie się z osobą, z którą jesteś zwa¬śniony. Zniknie również Twoje wobec niej uprzedzenie, ponieważ staniesz się świadomy jego powodu. Karta wróży długotrwałą i cenną przyjaźń, a może i miłość. Poza tym czeka Cię mrta niespodzianka ze strony oso¬by, której byś o to nie posądza?.
Pozycja odwrócona: Karta ostrzega przed skłonno¬ściami do przejawiania podwójnej osobowości, a także przed obrażaniem się na słowa lub czyny osób mają¬cych odmienne od Twojego zdanie. Zanim zaczniesz osądzać innych, rozpoznaj swoje błędy i pokonaj swo¬je „ego".

Siedem Aniołów Cnót:
HAZIEL
Należy do Chóru Cherubinów. Jego imię oznacza „Miłosierdzie Boże" i jest on Aniołem Miłosierdzia. Patronuje urodzonym między 1 a 5 maja.
Anioł Haziel uczy wybaczania, dawania i przyjmowa¬nia bezinteresownej miłości. Pomaga rozwiązać nur¬tujące nas problemy, ochrania przed zawiścią i pomó¬wieniami. Prowadzi nas w poszukiwaniu pokoju i zgo¬dy z innymi. Możemy odmawiać do niego psalm 141.
Sens wróżebny karty
Pojawienie się Haziela zwiastuje silne i udane związki, możliwość pogodzenia się z kimś, z kim jesteś skłócona/y, niespodziewane zmiany. Jego energia będzie Cię wspierać w trudnych sprawach, które przyjdzie Ci zała¬twiać w urzędach lub sądzie.
Pozycja odwrócona: karta w tej pozycji oznacza nieuczciwego rywala oraz konieczność wybaczania zniewag. Prosi o zwrócenie uwagi nie tylko na błędy innych, ale i na swoje własne, a przede wszystkim na zrozumienie ich źródła. Kiedy zdołasz wybaczyć (sobie lub innym), zniknie uczucie winy, lęku i gniewu. Haziel ostrzega również przed tzw. przeciąganiem struny w sytuacjach konfliktowych, bo to może tylko zaostrzyć konflikt.

Siedem Aniołów Cnót:
ACHAIAH
Jest Aniołem Cierpliwości. Jego imię oznacza „Bóg Dobry i Cierpliwy". Jest patronem urodzonych między 21 a 25 kwietnia.
W cierpliwości i wytrwałości drzemie wielka sita. Dzię¬ki nim możesz opanować gniew i inne złe emocje. To właśnie jest darem Achaiaha dla podopiecznych - tak jak i umiejętność odróżniania dobra od zła i prawdy od fałszu.
Achaiach jest także patronem tych, którzy wykonują zawody wymagające zdolności manualnych oraz cier-pliwości (koronczarki, zegarmistrze). Prosząc anioła o cierpliwość i umiejętności manualne, możesz odma¬wiać psalm 62.
Sens wróżebny karty
Nie martw się, moc Achaiaha pomoże Ci przezwyciężyć drobne kłopoty dnia codziennego, pomoże wyjść z trudnych sytuacji. Obdarzy Cię zmysłem praktycznym i inteligencją - dzięki temu odkryjesz źródło problemów. Karta zapowiada też rehabilitację w jakichś spra¬wach: wygranie sprawy sądowej, oczyszczenie z zarzu¬tów itp. Być może stanie się to dlatego, że jakiś czło¬wiek podzieli się posiadanymi informacjami, ujawni prawdę. Może też być tak, że w ogóle na jaw wyjdą wszystkie skrywane ajemnice.
Pozycja odwrócona: w tej pozycji karta ostrzega przed zbytnim pośpiechem w zakończeniu ważnej dla Ciebie sprawy, a także przed lenistwem i niedbal¬stwem. Pochopność i gniew mogą zaostrzyć konflikt. Panuj nad swoimi emocjami, bądź cierpliwy i wytrwały, a być może uchronisz się przed negatywnymi wydarze¬niami, zapowiadanymi przez odwróconą kartę: oblany¬mi egzaminami, fiaskiem w interesach itp.

Siedem Aniołów Cnót:
LAUYIAH
Lauviah jest pierwszym z Siedmiu Aniołów Cnót, które czuwają nad naszą osobowością i charakterem. Należy do Chóru Tronów, jego imię oznacza „Bóg Wysławiany". Patronuje ludziom urodzonym między 11 a 15 maja.

Jest jednym z 72 aniołów Sfery Merkurego. To „eks¬pert" od rozwiązywania trudnych problemów. Jak słyn¬ny detektyw Marlowe mógłby powiedzieć: „kłopoty to moja specjalność". Zwracajmy się do niego o pomoc, a na pewno nie odmówi.
Dobrze jest nawiązywać z nim kontakt podczas burz z piorunami, epidemii, klęsk żywiołowych itp., gdyż ma moc rozłożenia nad podopiecznymi parasola ochron¬nego. Strzeże przed napadami, utratą mienia oraz ka¬lectwem w wyniku wypadków. Inaczej mówiąc - to Anioł Opatrzności.
Sens wróżebny karty
Jego pojawienie się w rozkładzie oznacza zaistnienie w Twoim życiu radości, szczęśliwych zbiegów okolicz-ności. Wróży również, że otrzymasz nagrodę za Twą lo¬jalność wobec siebie i innych. Zdobędziesz też kilku zaufanych przyjaciół.
Pozycja odwrócona: zapowiada pojawienie się drobnych problemów ze zdrowiem, spowodowanych napięciem psychicznym (bezsenność, depresja, znie¬chęcenie). W tym przypadku nie idź „na skróty". Roz¬waż przyczynę napięcia (praca, związek, finanse, etc.) i staw mu czoła. Lauviah obdarzy Cię pogodą ducha, sprzyjającymi okolicznościami i siłą, dzięki którym zwy¬cięsko wyjdziesz z trudnych sytuacji.
W razie potrzeby możesz odmówić psalm 145.

Siedem Aniołów Miłości:
SHEKINAH(25)
Jest Aniołem Miłości Duchowej, aniołem uzdrowienia duszy, ciała i umysłu. Posiada energię żeńską, która wpływa na naszą wrażliwość, poczucie wolności i sprawiedliwości.
Zwracanie się o wsparcie do Shekinaha powoduje obu¬dzenie w nas boskiej iskry. Dzięki temu nie ma dla nas rzeczy niemożliwych do zrealizowania.
Rok 2004 uważany jest za rok powrotu na ziemię energii Shekinah, Matki obdarzającej swą nieskończoną energią Ziemię i wszelkie przejawy życia na niej. Sheki¬nah potrzebuje naszej pomocy, aby obudzić i wyzwolić drzemiącą energię odnowy świata. Powinniśmy więc otworzyć się na miłość bezwarunkową, obdarzać nią wszystkich i wszystko wokół siebie, nie oczekując nicze¬go w zamian. A nasze wysiłki będą wynagrodzone.
Sens wróżebny karty
Pojawienie się karty Shekinaha zapowiada obudzenie się w Tobie iskry boskiej, a tym samym wrażliwości na to, co Cię otacza i spojrzenie na wszystko poprzez pryzmat miłości duchowej. Twoje życie nabierze nowe¬go sensu.
Pozycja odwrócona: karta zapowiada trudności w otworzeniu się na miłość duchową. Może być to związane ze zbytnim przywiązaniem do tego, co mate¬rialne, z oddaleniem się od świata przyrody.

Siedem Aniołów Miłości:
ANANCHEL
Jest aniołem opiekującym się sztuką, artystami. Nale¬ży do Chóru Cherubinów. Cherubiny strzegą dzielą Bo¬ga, jego świątyń.
Tych, którzy się do niego zwracają o wsparcie, Anan-chel obdarza pomysłowością, darem wymowy, wrażli-wością duszy i oryginalnością. Zapala w nich światło duchowe, którym mogą obdarzać wszystko i wszyst¬kich wokół siebie. To pomaga jego podopiecznym tworzyć wielkie dzieła i rozwijać różnorodne talenty.
Sens wnóżebny karty
Karta przepowiada obudzenie się w Tobie ukrytych talentów artystycznych. Mówi także o Twoim postę-pującym rozwoju duchowym, o rosnącej wrażliwości na piękno, które Cię otacza. Możesz ją wykorzysty¬wać, jeżeli tylko zechcesz, dla dobra wszystkich.
Możliwe, że zostanie Ci powierzona szczególna ta¬jemnica.
Pozycja odwrócona: Ananchel przestrzega przed „ob¬rastaniem w piórka", przed nadmiernym zadufaniem i brakiem samokrytyki.

Ukochane zapachy aniołów
♦ Serafiny: zapach fiołków, róży,
jaśminu, orchidei.
♦ Cherubiny: zapach róży, jaśminu, orchidei, lilii.
♦ Cnoty: zapach polnych kwiatów i róż.

Siedem Aniołów Miłości:
NATHANIEL
Jest Aniołem Przyjaźni z Chóru Księstw. Jego imię oznacza „Dar Boga".
Nathaniel w hierarchii anielskiej zajmuje najwyższy sto¬pień rozwoju i ma przywilej bezpośredniego oglądania

Sens wróżebny karty
Karta zwiastuje pojawienie się w Twoim życiu warto¬ściowych przyjaźni. Przypomina o tym, że przyjaciołom trzeba ufać i umieć wybaczać im biedy.
Zapowiada również nawiązanie kontaktu z Mistrzami Duchowymi i Aniotami. Zbliżysz się do świata ducha i pozbędziesz się lęku, jaki może to w Tobie wywołać. Zintegrujesz swoje życie codzienne z tym, co duchowe. Wyostrzy to Twoją intuicję i obudzi zdolności duchowe, z których może jeszcze nie zdajesz sobie sprawy. Dzię-ki temu Twoje życie zmieni się na lepsze.
Wyciągnięcie tej karty zapowiada wydarzenie ducho¬we, które będzie dla Ciebie wielkim darem od Góry, cu-dem. Może to być wizja lub spotkanie. Niezależnie od tego, w jakiej formie ten cud się objawi, zaufaj prze-wodnictwu duchowemu, a wtedy zrozumiesz prawdzi¬we znaczenie przypadków, mających miejsce w Twoim życiu i w Twoim własnym rozwoju duchowymi.
Pozycja odwrócona: karta ostrzega przed wydawa¬niem sądów i opinii odnośnie bliskiej Ci osoby, bez uprzedniego upewnienia się, czy to, co o niej się mówi, jest zgodne z prawdą. Nie ulegaj w tym względzie opi¬nii innych osób. Miej swoje zdanie.
Pojawienie się Nathaniela w tej pozycji oznacza, że pomoże Ci on usunąć wszelkie trudności, ale tylko wte¬dy, jeżeli zaufasz sile medytacji, modlitwie i łączności ze Źródłem. Jeżeli wydaje Ci się, że Twoje prośby nie są wysłuchiwane i spełniane, i buntujesz się przeciw te¬mu, popełniasz błąd. Otwórz serce, rozmawiaj z Bo¬giem, a jego miłość stanie się siłą napędową w Twoim życiu codziennym. Zniknie lęk, zrozumiesz prawdy du¬chowe i obudzisz w sobie Mistrza, który zawsze był w Tobie i który jest gotowy do współpracy

Siedem Aniołów Miłości:
RAZIEL
Jest Aniołem Miłości Rodzinnej. Opiekuje się nią, eli¬minując ewentualne konflikty.
Archanioła Raziela można także prosić o wszystko, co ma związek z nauką, wiedzą, mądrością - i nie tylko w sferze materialnej (jak o pomoc w odkrywaniu sekre¬tów świata czy przyswajaniu wiedzy i zdawaniu egzami-nów), ale przede wszystkim w sferze uczuć.
Sens wróżebny karty
Karta mówi o Miłości, Mądrości i Wiedzy ponad rozu¬mem, o pozbyciu się „ego" i spojrzenia na wszystko po-przez pryzmat Twego serca. O tym, że drzemie w Tobie wielka siła, z której może nie zdajesz sobie sprawy, a która może Cię obdarzyć wszystkim, czego potrzebu¬jesz. Raziel obdarza Cię wielkim darem - intuicją oraz umiejętnością podejmowania mądrych decyzji.
Pozycja odwrócona: pojawienie się tej karty może oznaczać możliwość konfliktu z krewnym, kimś, kto nie jest nastawiony do Ciebie przychylnie. Radzi, byś w tej sytuacji zapomniał/a o swoim „ego" i kierował/a się sercem. Odblokuj światło, które jest w Tobie. Nie cho¬waj urazy, przebacz. W przeciwnym przypadku zablo¬kowanie światła zaowocuje chorobą, problemami fi¬nansowymi. Często powtarzaj afirmację „Jam Jest", odmawiaj psalm 136, a będziesz zdumiona/y zmiana¬mi w Twoim życiu.
Afirmację „Jam Jest", możesz poszerzyć o „Jam Jest Miłością (Spokojem, Przebaczeniem, Harmonią Mojej Rodziny, etc).

Anielskie rytuały
Talizman Aniołów
Istnieje talizman anielski, pozwalający zrozumieć to, co wydaje się niezrozumiałe, wybaczyć wyrządzone nam krzywdy oraz naprawić popełnione błędy. Wykonujemy go na kartonie, ściśle odwzorowując jego kolory i sym-bole.
Podczas rysowania talizmanu zapal trzy świece: żół¬tą, szarą (lub białą) i fioletową. Najpierw narysuj kręgi, a potem wypełnij je kolorami (od zewnątrz, do we¬wnątrz): żółtym, szarym i fioletowym. Na końcu narysuj symbole: pięcioramienną gwiazdę, półksiężyc, klucz i koło (rys.).
Tak przygotowany talizman okadź kadzidełkiem z la¬wendy i noś przy sobie. Świece nie muszą wypalić się do końca. Kadzidełko tak.
Można wykonać ksero zamieszczonego obok tali¬zmanu, ale będzie miał większą moc, kiedy wykonamy go osobiście..

Siedem Aniołów Miłości:
JEIALEL
Należy do Chóru Tronów i jego imię oznacza „Prawica Boga". Patronuje urodzonym między 6 a 10 stycznia.
Według Kabały, Jeialel (Yeyalel, Yeiayel) ma zdolność leczenia chorób oczu. Medycyna naturalna twierdzi, że każda choroba ma swoją przyczynę w psychice czło¬wieka. Chore oczy są odbiciem postrzegania świata i otaczającej nas rzeczywistości. Gdy zdrowo patrzymy na świat, wtedy i nasz wzrok pozbawiony jest wad. Krótkowzroczność oznacza, że zwracamy uwagę jedy¬nie na to, co jest najbliżej nas: domu, rodziny itp. Dale-kowzroczność jest efektem tego, że wolimy zajmować się wszystkim, byle nie tym, co nas otacza na co dzień. Zaćmy i katarakty są zasłonami przed bardziej poważ¬nymi problemami, najczęściej dotyczącymi nas sa¬mych. Gdy je wreszcie dostrzeżemy i rozwiążemy, ma¬my większą szansę na odzyskanie wzroku.
Sens wróżebny karty
Ukazanie się Jeialela zwiastuje spotkanie bratniej du¬szy. Dla osób samotnych jest zapowiedzią możliwości przeżycia prawdziwego uczucia. Bratnią duszą może być też oddany przyjaciel.
Z drugiej strony karta zapowiada duże szansę na osiągnięcie stabilizacji finansowej, odniesienie sukcesu w prowadzonej działalności. Mówi o uznaniu i prestiżu. Jeżeli w Twojej pracy masz kontakty z za¬granicą, Jeialel będzie ochraniać Cię w podróżach i dodawać otuchy w momentach, kiedy pojawią się wątpliwości.
Pozycja odwrócona: karta przestrzega przed sytu¬acjami, które mogą wprowadzić Cię w błąd; przed fał¬szywymi i pustymi obietnicami. Może to dotyczyć tak związków uczuciowych, jak i spraw zawodowych.
W chwilach wątpliwości odmów psalm 91 i zwróć się do Jeialela o prowadzenie. Pomoże na pewno, po¬nieważ ma zdolność nauczenia nas korzystania z na¬szej mądrości wewnętrznej i nie poddawania się wła¬dzy ego.

Siedem Aniołów Miłości:
MITZRAEL
Należy do Chóru Archaniołów i jego imię oznacza Bóg Pocieszający (Niosący Pocieszenie). Patronuje oso¬bom urodzonym między 16 a 20 stycznia.
Zwracanie się do aniofa Mitzraela daje sitę w stawianiu czoła wszelkim przeciwnościom. Jeżeli uczymy się, je¬go energia będzie podporą podczas egzaminów, po¬może logicznie się wypowiadać. Podpowie nowe roz¬wiązania, zburzy to, co skostniałe i nieprzydatne, ro¬biąc miejsce nowemu.
Co więcej, energia Mitzraela leczy manie prześladowcze i ła¬godzi choroby umy¬słowe.
Sens wróżebny karty
Mitzrael jest aniołem patronującym związkom pełnym pasji, uniesienia i jego pojawienie się może oznaczać spełnienie się marzenia o takim właśnie związku. Karta ta zapowiada także pojawienie się szansy na odniesie¬nie sukcesu w pracy zawodowej, zmiany sposobu my¬ślenia oraz rozwój intuicji.
Pozycja odwrócona: karta zapowiada krótki, ale pełen magii, związek. Przepowiada trudne, ale potrzebne zmia-ny i wyzwania, w obliczu których trzeba zachować spo¬kój. Te zmiany prowadzą często do ekstremalnych roz-wiązań, ale są konieczne. W rezultacie okażą się pozy¬tywne i uwolnią od tego, co było przeszkodą na drodze naszego rozwoju (w szerokim tego słowa znaczeniu).
Anielskie rytuały
Zapora przed astralnymi agresorami
Wsparcie anioła Mitzraela jest niezwykle potrzebne w naszym szalonym świecie. On bowiem osłabia moc astralnych bytów, wzmacniając tym samym moc pozy¬tywnych energii. Modlitwa do Mitzraela zabezpiecza nasze biopole przed nieproszonymi istotami.
Usiądź wygodnie w kręgu utworzonym z siedmiu za¬palonych białych świec ustawionych w miseczkach wy-pełnionych ziemią (Mitzrael jest archaniołem żywiołu Ziemi). Odetchnij kilka razy, a potem wyobraź sobie, że płomienie świec zaczynają tworzyć wokół Ciebie i nad Tobą świetlisty parasol, który chroni Twoją aurę oraz przegania z Ciebie ciemne energie. Cały czas po¬wtarzaj inwokację: Pan uwolnił mój umysł z niemocy i napełnił go światłem poranka.
Rób to tak długo, aż poczujesz spokój i przepełniają¬ce Cię światło. Wtedy podziękuj aniołowi za ochronę i zgaś świece. Rytuał można powtarzać zawsze, gdy od¬czuwasz potrzebę oczyszczenia się i zabezpieczenia.

Siedem Aniołów Miłości:
ELEMIAH
Elemiah jest pierwszym z siedmiu Aniołów Miłości. Czuwają one nad naszymi emocjami, ochraniają je i zarazem ożywiają. Elemiah oznacza: Bóg Ukryty. Jest on czystą miłością, taką, która nie ma końca.
Sens wróżebny karty
Karta ta oznacza pojawienie się w Twoim życiu bez¬warunkowej miłości i rozbudzenie się w Tobie poczu¬cia osobistej godności. Być może brakowało Ci do¬brego wyobrażenia o sobie i to było powodem uczu¬ciowych niepowodzeń. Karta zapowiada także równo¬wagę duchową, sukces zawodowy oraz wyjście obronną ręką z pułapek zastawionych przez Twoich przeciwników. Innymi słowy: dasz sobie radę z prze-ciwnościami losu.
Pozycja odwrócona: karta ostrzega przed zbytnim przywiązywaniem się do rzeczy materialnych. Radzi zwrócić uwagę na uczucia, starać się podtrzymywać w swoim sercu ciepło i obdarzać nim (mądrze) innych. Przypomina, że jesteś źródłem miłości oraz obfitości i powinnaś/powinieneś rozwijać w sobie dary duchowe, które posiadasz, chociaż może nie zdajesz sobie z te¬go sprawy. Zrzuć z siebie pancerz twardziela, rozwijaj się duchowo, nie na pokaz, ale dla siebie; bez zarozu¬mialstwa. Dzięki wierze zajdziesz daleko, ale kierując się pychą, stracisz wszystko.
Do Anioła Elemiaha można odmawiać psalm 101.
Anielskie rytuały
Rytuał, który proponuję, jest bardzo łatwy. Przygotuj sól, kredę w różnych kolorach oraz szklane naczynie Kolorów używamy w zależności od potrzeby.
Rozcieramy na miał kredę odpowiedniego koloru mieszamy ją z trzema łyżkami soli i wsypujemy do szkla¬nego naczynia (może być głęboki spodeczek). Następ¬nie ustawiamy naczynie jak najbliżej drzwi wejściowycr na okres jednego tygodnia w przybywającej fazie Ksiꬿyca (I i II kwadra) lub podczas pełni.
Jak widać, rytuał jest bardzo prosty, a w wielu przy¬padkach przyniósł oczekiwane rezultaty.
Kreda czerwona: energia seksualna, działanie, opty¬mizm;
pomarańczowa: harmonia pomiędzy ludźmi (praca, dom);
żółta: rozwój intelektualny, koncentracja eta, zdol¬ność porozumiewania się;
różowa - spokój;
zielona - zdrowie, przypływ gotówki;
niebieska - duchowość, harmonia;
fioletowa - medytacja, koncentracja;
błękitna - kontakt z aniołami, harmonia rodzinna.
Obok naczynia można postawić świecę w tym samym kolorze, co kreda. Zapalamy ją raz dziennie na 10-15 minut, wizualizując nasz cel jako już osiągnię¬ty. Kiedy świeca wypali się, zastępujemy ją nową.
Podczas jednego rytuału wyrażamy jedną intencję - czyli ustawiamy tylko jedną miseczkę z kredą odpo-wiedniego koloru. Z tego wynika, że w miesiącu może¬my przeprowadzić tylko dwa rytuały.
Anioły Planetarne:
CASSIEL(1Cool
Cassiel na niektórych rycinach w magicznych księgach przedstawiany jest jako jeździec na smoku, gdyż lubi smoki i emanuje ich energią. Według legend, smoki ko-chaty skarby, klejnoty, i strzegły ich jak oka w głowie. Nic więc dziwnego, że Cassiel jest także patronem biz¬nesu, interesów, bogactwa - a przede wszystkim anio¬łem Dobrej Fortuny. W końcu tworzymy nasz dobrobyt dzięki naszym zdolnościom, fartowi i ciężkiej pracy. Zwracanie się do niego o ochronę sprawia, że zaczyna¬my myśleć pozytywnie, a nasze myśli i działania są spójne.
Uważany jest za Anioła Śmierci, Końca. Jego planetą jest Saturn, kolorem kasztanowy i czerń. Jest księciem 7. królestwa i należy do Chóru Mocy.
Sens wróżebny karty:
Pojawienie się karty Cassiela nie oznacza bynajmniej śmierci fizycznej, ale koniec (zawsze) pewnego cyklu, okresu w naszym życiu, i początek nowego. Początek oparty na doświadczeniu, na pobranych od życia lek¬cjach, jeżeli „odrobiło" się je należycie.
Cassiel przepowiada pozytywne zdarzenia, uwolnie¬nie się od przeszłości. Nie trzeba bać się tych zmian, są one konieczne i logiczne. Temu, co nowe, trzeba zrobić miejsce i przyjąć zmiany z pozytywnym nasta¬wieniem, cokolwiek by one nie oznaczały. Może to być nowy związek, otoczenie, praca, etc. Nie trzeba tylko patrzeć na to co odchodzi z żalem. Trzeba zrozumieć, że „strata" jest zalążkiem nowego.
Pozycja odwrócona: karta ostrzega przed stratami fi¬nansowymi lub problemami natury uczuciowej.
Anielskie rytuały
Każdy, kto zwraca się do anioła Cassiela o wsparcie, otrzymuje od niego wewnętrzną siłę, która nie zna
przeszkód. Zaczyna widzieć cel oraz ma chęć, by ciężką pracą ten cel osiągnąć. Cassiel obdarza nas wewnętrzną dyscypliną i daje wiarę w powodzenie na¬szych starań.
Najlepiej podłączyć się pod energię anioła Cassiela poprzez specjalną afirmację..Siadamy wygodnie, dło¬nie składamy jak do modlitwy lub krzyżujemy je na pier¬siach, zamykamy oczy, głęboko kilka razy oddychamy przeponą (tak, aby lekko zakręciło się nam w głowie), i mówimy z przekonaniem:
Posiadam dar wewnętrznej wiary, cierpliwości, pew¬ności i dyscypliny. Mogę wybrać moje cele oraz mam chęć i możliwość, by je osiągnąć. Pracuję dla dobra swojego i świata i mam ważną pracę do wykonania. Nie boję się wierzyć w moją wewnętrzną silę ani w moc zmieniania rzeczywistości. Amen.
Na koniec nie zapomnijmy podziękować Cassielowi za uwagę. I jeszcze jedno: z im większym przekona¬niem będziemy mówić afirmację, im bardziej będziemy wierzyć w to, że przedstawia ona faktyczny stan rzeczy, tym więcej energii Cassiela otrzymamy. Dlatego osoby niewierzące we własną siłę, dla których słowa afirmacji brzmią obco, muszą często je powtarzać, raz za ra¬zem, aby stały się ich słowami - dopiero wtedy poczu¬ją napływ prawdziwej energii.

Anioły Planetarne:
ANAEL
(ANAUEL)
Jego imię oznacza „Bóg Nieskończenie Dobry", a jego planetą jest Wenus. Jest patronem osób urodzonych między 31 stycznia a 4 lutego.
Anael roztacza opiekę nad uczuciami, przyciąga w nie¬oczekiwany sposób szczęście i korzystne zmiany. Spra-wuje pieczę nad finansami, handlem, chroni przed nie-
WRÓŻENIE Z KART ANIELSKICH (18
uczciwymi ludźmi, a jednocześnie obdarza swoich pod¬opiecznych bystrym umystem i iskrą w działaniu. Uczy lojalności.
Karta Anaela jest kartą bardzo mocną, ponieważ ma on silny związek z żywiołem ognia. Energia Anaela po-maga usunąć wszelkie brudy z Twojej przeszłości, uwolnić od agresji i strachu, traum nagromadzonych w naszej podświadomości, dzięki czemu nasze życie wróci na właściwe tory..
Sens wróżebny karty
Wyciągnięcie tej karty oznacza, że znajdziesz się w momencie, w którym zacznie pękać twarda skorupa okalająca Twoje prawdziwe Ja. Będą mieć miejsce róż¬nego rodzaju zdarzenia (nie zawsze przyjemne), które obudzą Cię, zmuszą do przeanalizowania dotychcza¬sowej drogi, postępowania. Karta oznacza chrzest ogniem, początek drogi, na której będziesz kierować się sercem, a nie swoim „ego". Wymaga to wiele odwa¬gi, wiary w obecność wyższych sit w Twoim życiu.
Jednocześnie pojawienie się tej karty oznacza, ze wzbogacimy się dzięki pracy, wróży też powodzenie w działalności handlowej. W życiu osobistym zapowia¬da szansę na spotkanie prawdziwego uczucia, a także nieoczekiwaną radość oraz możliwą podróż.
Pozycja odwrócona: karta w tej pozycji przestrzega przed rozrzutnością i nierozważnym gospodarowaniem pieniędzmi. Zwraca uwagę na przyjaciół, którzy Cię ota¬czają, ale nie wnoszą nic pozytywnego w Twoje życie.
W życiu uczuciowym ostrzega przed wymaganiem perfekcji od Twego partnera, skoro Tobie jest do tej perfekcji daleko. Nie kieruj się brakiem tolerancji i uprzedzeniami.
Anioła Anaela dobrze byłoby prosić o wyostrzenie intu¬icji. Podczas modlitwy do niego (medytacji), zapal czer-woną świecę i wypowiedz afirmację: Otwieram się na du¬chową drogę oczyszczania. Poddaję się działaniu oczysz-
czającej energii ognia i staję się swoim własnym Mistrzem Duchowym. Prawda jest moją ochroną. Wszechświat po¬siada wszystko, co jest mi wżyciu potrzebne. Jestem hoj¬nie obdarzana^ wszelkimi dobrami i dziękuję za nie.
Rytuały anielskie
Modlitwa do Dziewięciu Chórów Anielskich
Możemy odmawiać ją w chwilach niebezpieczeń¬stwa, gdy ciążą nam problemy, popadamy w zwątpie¬nie lub kiedy chcemy nawiązać kontakt z aniołami i po¬prosić je o coś dla nas ważnego. Odmawiając ją co¬dziennie, stwarzamy stałą ochronę dla siebie, naszego domu i bliskich.
W imieniu Stwórcy Wszechświata, wzywam Anielskie Chóry Istot Duchowych: wzywam Serafiny, błyszczące ogniem i rubinami, aby otoczyły mnie miłością i wielkim dobrem; wzywam Cherubiny błyszczące światłem słoń-ca, aby oddaliły ode mnie wszelkie smutki i ból; wzywam Trony, aby swoimi kryształowymi skrzydłami ochraniały mnie w każdym momencie; wzywam Panowania, aby pomagały mi podejmować zawsze słuszne decyzje; wzywam Moce, prosząc o światło i ochronę przed nie¬bezpieczeństwem i zdradą; wzywam Cnoty, aby napeł¬niły mnie prawością i uczciwością; wzywam Księstwa, aby zaprowadziły na świecie pokój; wzywam Archanioły, aby prowadziły mnie przez życie drogą światła i uczciwo¬ści. Ukochane anioły, służące Stwórcy, niech i ja Mu słu¬żę w świetle, pokoju i miłości. Amen.
Modlitwę tę można odmawiać przy zapalonej białej świecy, paląc kadzidełko z mirry.

Anioły Planetarne:
SACHIEL
Sachiel uważany jest za Anioła Obfitości. Jego planetą jest dynamiczny Jowisz. Sachiel panuje nad wszystkimi żywiołami i dlatego włada tak wielką mocą.
WRÓŻENIE Z KART ANIELSKICH (17
Sachiel zwraca naszą uwagę na to, że jesteśmy god¬ni żyć w dobrobycie; że jesteśmy współtwórcami ota¬czającej nas obfitości. Energia tego anioła niesie spo¬kój duchowy i umysłowy, co jest nieodzowne do osią¬gnięcia celu. Gdy zwracamy się do niego o wsparcie, czujemy, jak obdarza nas swoją ogromną siłą, dając pewność siebie i podtrzymując na duchu w momen¬tach kryzysu.
Sens wróżebny karty
Pojawienie się karty Sachiela zapowiada przede wszystkim sukces finansowy, powodzenie w grach licz¬bowych, duże zyski. Ale nie tylko. Oznacza również szeroko rozumiane powodzenie w naszym życiu, reali¬zację planów i marzeń.
Pozycja odwrócona: karta przypomina o tym, aby nie być zachłannym, dziękować za to, co się otrzy¬mało i cieszyć się z tego, co się już osiągnęło i po¬siada na planie materialnym. Przypomina też o tym, aby szukać prawdziwego szczęścia i radości, a nie upatrywać tego wyłącznie w pomnażaniu swego majątku. Zwraca również uwagę na duchowy „obo¬wiązek" pracy charytatywnej. W przeciwnym wypad¬ku możemy wszystko utracić. Karta w tej pozycji mówi: dziel się z innymi, a odnajdziesz prawdziwe bogactwo, radość i harmonię.
Rytuały anielskie
Do Sachiela powinniśmy zwracać się o pomoc wtedy, gdy chcemy osiągnąć sukces finansowy.
Róg Obfitości
Rytuał ten najlepiej przeprowadzać w czwartek.
Przygotuj jedną świecę zieloną i jedną złotą. Skup się na swoim celu, zapal świece i powiedz: „Drogi Anie¬le Sachielu, jestem bogaty(a) duchowo: jestem pełen(na) radości i nieskończonych możliwości, które ist¬nieją wokół mnie; z wiarą i optymizmem proszę cię o... (tu wyjaw prośbę). Dziękuję za wysłuchanie i pomoc".
Chwilę potrwaj w ciszy, wyobrażając sobie swój cel osiągnięty i otocz go zielonozłotą energią świec.
Świece nie muszą dopalić się do końca. Ten sam ry¬tuał można powtarzać co czwartek, używając tych sa¬mych świec.
Dobrze też jest w dniu rytuału podzielić się z kimś potrzebującym - chociażby symbolicznie - tym, co już mamy. To, co dajemy z serca, nie z obowiązku („bo tak wypada") wróci zwielokrotnione.

Sprostowanie:
Niestety, nastąpiło zamieszanie wśród aniołów (za co serdecznie przepraszamy!). Podajemy prawidło¬we przyporządkowanie:
Cztery Archanioły: Michał, Rafael, Gabriel, Uriel.
Siedem Aniołów Światła: Ariel (było błędnie podane, że jest archaniołem), Seheiah, Remiel, Jezalel, Meta-tron, Nith Haiah i Jabamiah.
Anioły Planetarne: Mahasiah, Melahel, Vehuiah, Je-liel, Sachiel, Anael i Cassiel (o dwóch ostatnich jeszcze nie pisaliśmy).

Anioły Planetarne:
JELIEL(16)
Jego imię oznacza „Bóg Ratujący". Jego planetą jest Merkury. Opiekuje się handlem i związkami między-ludzkimi. Należy do Sfery Serafinów i patronuje urodzo¬nym między 26 a 30 marca.
Swoich podopiecznych oraz tych, którzy mu zawierzą, obdarza lojalnością, pomaga rozwijać wspótczucie wo-bec nieszczęść oraz namawia do pracy charytatywnej.
Sens wróżebny karty
Pojawienie się Jeliela oznacza spokój w domu, dobre i udane związki. Ponadto zapowiada niespodziewaną podróż oraz pozytywnie zakończoną transakcję handlo¬wą. Będziesz miat/a nawat pracy, ale i dobrą kondycję psychofizyczną. Karta mówi, że będziesz powoli, ale skutecznie realizować swoje plany i marzenia. Posia¬dasz bowiem wszelkie atuty, aby odnieść zwycięstwo. Powinnaś/powinieneś działać dla dobra świata i otocze¬nia, być posłannikiem pokoju tam, gdzie panuje niezgo¬da i bronić prawdy.
Pozycja odwrócona: karta ostrzega przed naduży¬waniem swojej władzy i zapominaniem o takich war¬tościach jak odpowiedzialność, etyka. Używaj mą¬drze swojej inteligencji, daru wysławiania się oraz du¬żej siły przebicia, jaką posiadasz. Nie osądzaj nikogo i niczego pochopnie. W przeciwnym razie sprowoku¬jesz niepotrzebne spięcia. Szanuj innych, abyś i Ty byt/a szanowany/a.
Poza tym karta w tej pozycji zapowiada możliwe roz¬czarowanie odnośnie własnych oczekiwań lub spotka¬nia, po którym za dużo oczekiwałaś/eś.
Anielskie rytuały
Jeliela możemy prosić o zrozumienie praw duchowych rządzących światem, o rozwagę, umiejętność mądrego i sprawiedliwego rządzenia. Do Jeliela odmawiamy psalm 21.
Jak zdobyć pracę
Na życzenie Czytelników podaję rytuał ułatwiający znalezienie pracy. Pomógł już wielu osobom.
1. Nalej do szklanego pojemnika 1/41 oliwy ze sło¬necznika. Dodaj 2 korzenie imbiru, drobno rozbite skorupki orzecha, 3 ziarna czarnego pieprzu, 7 pestek grejpfruta, szczyptę rozmarynu, łyżkę białego wi¬na, łyżkę pokruszonych listków laurowych.
2. Zamieszaj wszystko drewnianą łyżką, w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara.
3. W czwartek (w fazie przybywającego Księżyca - sprawdź na str. 2) posmaruj tą mieszanką białą świe¬cę i zapal ją, zwracając się do św. Kajetana z prośbą o pomoc w znalezieniu pracy.
4. Świeca powinna dopalić się do końca. Jej resztki zawiń np. w chusteczkę higieniczną i wyrzuć do kosza.
Rytuał powtarzaj do skutku, aż spełni swoje zadanie.

Anioły Planetarne:
VEHUIAH
Vehuiah jest aniołem posiadającym energię Marsa. Jego imię oznacza „Bóg Najwyższy, ponad Wszystkim". Nale¬ży do Chóru Serafinów i opiekuje się urodzonymi pomię¬dzy 21 a 25 marca.
Swoim podopiecznym Vehuiah pomaga rozwinąć zdol¬ności przekazywania energii oraz osiągnąć oświecenie duchowe. Przy pomocy tego aniota można wyjść obronną ręką z każdej opresji, ponieważ pomaga on przetrwać najgorsze. Tych, którzy do niego się zwraca¬ją, obdarza odwagą i determinacją.
Sens wróżebny karty
Pojawienie się tej karty oznacza ogromny przypływ energii, myśli twórczych i oryginalnych, które z łatwo¬ścią będą mogły być zrealizowane. Oznacza też okres bardzo intensywnej pracy, która - indywidualna lub w zespole - przyniesie Ci sukces.
Pozycja odwrócona: karta ostrzega przed fałszem, zasadzkami i zdradą. Zaleca być ostrożnym i uważ¬nym. W ten sposób będziesz w stanie przewidzieć każ¬dą zasadzkę. Przypomina, że Twoje życie pełne jest światła. Pozwól mu się przejawić. Naucz się kochać, cierpieć i wybaczać.
Anielskie rytuały
Vehuiaha możemy prosić o siłę fizyczną i psychiczną, o pomoc w podejmowaniu trudnych i ważnych decy¬zji, w rozpoczęciu i doprowadzeniu do końca trud¬nych przedsięwzięć. Możemy Go prosić także o moż¬liwość rozwijania w sobie bystrości, silnej woli. A w przypadku choroby, o potrzebną do wyzdrowienia energię. Do Vehuiaha odmawiamy psalm 23.
Rytuał otwierający drogi, prowadzący do sukcesu
Rytuał przeprowadza się w południe.
Na stole połóż kromkę chleba (powinien być on zro¬biony z co najmniej 3 różnych zbóż), kieliszek z winem, kilka różnych owoców, złotą świecę, 7 rodzynek, kadzi¬dełka z mirry, naturalne i benzoesowe. 1. Zapal kadzidełka, potem świecę i powiedz: Niech Pan przyjmie te dary, niech ich energia otwo¬rzy mi nowe możliwości, niech zamieni zło w dobro, biedę w obfitość, smutek w radość, niech wypełni mnie energią, determinacją i siłą. Niech tak się stanie. Amen.
2. Teraz zjedz powoli 7 rodzynek, jedną po drugie prosząc kolejno o spełnienie siedmiu życzeń, i z gó za ich spełnienie dziękuj.
3. Resztki świecy (która ma się wypalić do końca) z< wiń w papier i wyrzuć do kosza.

Siedem Aniołów Światła:
Melahel
Melahel jest aniołem posiadającym energię Księżyca. Jego imię oznacza „Bóg Zachowujący". Należy do Chóru Tronów. Patronuje urodzonym miedzy 13 a 17 lipca.
Anioł ten leczy dusze, wyjaśnia zawiłe sytuacje, uzdrawia ludzi. Opiekuje się nowo narodzonymi. Zwracających się do niego ludzi obdarza spokojem i pewnością w działaniu, uczy życia w harmonii z przy¬rodą i zrozumienia jej praw. Pomaga zrealizować naj¬skrytsze marzenia, a także zapewnia dobrobyt i har¬monię w związkach.
Sens wróżebny karty
Karta oznacza dobre wiadomości. Jeżeli nastąpią ja¬kiekolwiek zmiany w Twoim życiu, łatwo je zaakceptu¬jesz i przystosujesz się do nowych warunków.
O Tobie mówi, ze jesteś obdarzona/y wrażliwością duchową i powinnaś/powinieneś ją rozwijać. Możesz poznać Twoje przeszłe wcielenia, możesz również po¬móc innym w ich poznaniu. To pomoże Tobie (i innym) zrozumieć wiele spraw mających aktualnie wpływ na Twoje (i ich) życie.
Melahel jest aniołem, który posiadł sekrety leczenia ziołami i często objaśnia człowiekowi ich zastosowanie poprzez sny, dlatego, ponieważ jesteś obdarzona/y wrażliwością duchową, zwróć na nie uwagę.

Pozycja odwrócona Karta ostrzega też, że możesz być niesłusznie osą¬dzona/y i z tego powodu popaść w depresję. W takim przypadku proś Melahela o pomoc. Pomaga on tym, którzy cierpią niesprawiedliwość i powoduje, że praw¬da zwycięża.
Anielskie rytuały
Melahela prosimy o to, aby prawda zawsze tryumfowa¬ła; o sprawiedliwość i bezstronność; o poznanie tajni¬ków medycyny naturalnej, o zdrowie, o szybką jego po¬prawę w razie choroby. Możemy odmawiać do niego psalm 147.

Rytuał oczyszczenia i realizacji marzeń
Ustaw w jednej linii świece: ciemnoczerwoną, zieloną i białą. Zielona powinna znajdować się w środku, a przed nią połóż klucz. Wszystko otocz kręgiem z soli.
Zapal świece, zaczynając od zielonej, następnie bia¬łą, a na końcu czerwoną. Własnymi słowami, płynącymi z głębi duszy, poproś Melahela o otwarcie dróg, o po¬myślność i harmoni
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.forumezoteryczne.xup.pl Strona Główna -> Przesłania anielskie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: